Profesor Grandmaster Sam F.S. Chin jest współ­au­torem, spad­ko­biercą oraz głównym nauczy­cielem stylu ZhongXinDao ILiqChuan. Jest też uznanym wojow­ni­kiem, który wygrywał wszystkie wszech­sty­lowe turnieje, w których brał udział. Od 25 lat Mistrz prowadzi semi­naria i warsz­taty na całym świecie. W dowód uznania Federacja Wushu Kung-Fu w USA wyróż­niła Mistrza China tytułem „Hall of Fame Outstanding Master”.

Biografia
Imię: Chin Fan Siong / Sam F. S. Chin
Imię po chińsku: 曾帆祥
Data urodzenia: 1 sierpnia 1954 r.

Mistrz Sam F. S. Chin jest współtwórcą I Liq Chuan i pełni funkcję strażnika systemu. Jest założycielem i prezydentem Stowarzyszenia I Liq Chuan Rodziny Chin (CFILCA) i twórcą systemu stopni przyznawanych w tej sztuce.

Mistrz Sam Chin od dzieciństwa poznawał sztuki walki za pośrednictwem swojego ojca, twórcy ILiqChuan, Chin Lik Keonga. W latach osiemdziesiątych XX wieku wygrał wiele turniejów Pchających Rąk, jak również mistrzostwa Malezji kickboxingu w wadze ciężkiej w 1978 roku.

Federacja Wushu Kung-Fu w USA przyjęła go do „Hall of Fame” i przyznała mu tytuł „Outstanding Master”.

W sierpniu 2009 r. Mistrz Sam F. S. Chin został przez swojego ojca, Chin Lik Keonga, mianowany Strażnikiem i Dzierżawcą Linii Przekazu sztuki.

W 2016 roku Mistrz Sam Chin wyodrębnia i nazywa metodę kultywacji uważności i procesu nauki poprzez trening sztuki walki I Liq Chuan jako Zhong Xin Dao.

Zmienia nazwę stylu na Zhongxindao Iliqchuan.

Dziś Mistrz Sam F. S. Chin przekazuje swoje nauki za pośrednictwem warsztatów prowadzonych na całym świecie. Mieszka w Pleasant Valley w Nowym Jorku z żoną i czwórką dzieci.